1. juli 2025:
Træningsoplæg med diplomtræner Joakim Viberg, Hellerup
- Forside
- Aktiviteter
- Træningsoplæg med diplomtræner Joakim Viberg, Hellerup
For motionister i alle aldre og bådtyper Kom til et inspirerende træningsoplæg med diplomtræner Joakim Viberg – som et åbent, fysisk arrangement, hvor alle kan være med!
Arrangementet er målrettet voksne motionister i alle aldre og bådtyper, og du behøver hverken være eliteatlet eller ekspert for at få noget ud af det. Fokus er på, hvordan du træner godt og effektivt – samtidig med, at du passer på kroppen.
Oplægget kommer bl.a. omkring:
Joakim Viberg er kendt for sin praktiske tilgang og erfaring med træning af voksne og masters-roere. Nu får du mulighed for at høre ham live og stille spørgsmål undervejs.
Vi har oprettet 50 pladser. Glæd dig til en aften med faglig inspiration, konkrete råd og mulighed for at møde andre motionsroere fra hele landet!