wave Created with Sketch.
Udvalget skal arbejde for et bredt og varieret udbud af roaktiviteter og -tilbud inden for motions- og turroning målrettet roere i alle aldre inden for alle bådtyper.

Roaktivitetsudvalg (koordinering)

Hans Schiønnemann, Fredensborg Roklub
Mail: hs@slamat.dk
Mobil: 4021 1270
Opgave: Formand

Martin Diedrichsen, Roklubben Furesø
Mail: gron@krudt.dk
Mobil: 2327 8431
Opgave: Ungdomsansvarlig. Formand for ungdomsudvalget

Peter Froskov, Ishøj Roklub
Mail: froskov@gmail.com
Mobil: 2222 2077
Opgave: Coastalansvarlig. Bindeled til Coastaludvalget

Lina Johansen, Svendborg Roklub
Mail: johansenlinabirgitte@gmail.com
Mobil: 5154 5834
Opgave: Bindeled til arbejdsgruppen for Ferie- og oplevelsesture

Lise Pedersen, Aalborg Dameroklub
Mail: lisep2906@gmail.com
Telefon: 9818 2785 / 2890 4970
Opgave: Ansvarlig for udstationerede både

Allan Pedersen, Aalborg Roklub
Mail: allanp2911@gmail.com
Telefon: 9818 2785
Opgave: Udstationerede både

Ungdomsudvalg (underudvalg)

Martin Diedrichsen, Roklubben Furesø
Mail: gron@krudt.dk
Mobil: 2327 8431
Opgave:

  • Formand for Ungdomsudvalg.
  • Ansvar for UngdomsVintertræf
  • Bindeled mellem Ungdomsudvalg og Roaktivitetsudvalg

Flemming Grau, Lyngby Roklub
Mail: flemminggrau@mail.dk
Mobil: 2442 2061
Opgave: Ansvar for UngdomsLandslejr

Mikkel Olsen, Lyngby Roklub
Mail: mdolsen88@gmail.com
Mobil: 2097 5639
Opgave: Ansvar for UngdomsLandslejr

Michael Stein, Humlebæk Roklub
Mail: michael@famstein.dk
Mobil: 4094 9009
Opgave: Ansvar for UngdomsOutriggerskole

Lasse Hegner, Roklubben Furesø
Mail: lasse.hegner@hotmail.com
Mobil: 6061 3481
Opgave: Ansvar for UngdomsOutriggerskole

Coastaludvalg (underudvalg)

Peter Froskov, Ishøj Roklub
Mail: froskov@gmail.com
Mobil: 2222 2077
Opgave:  Bindeled mellem Coastaludvalg og Roaktivitetsudvalg

Kåre Mattesen, Kalundborg Roklub
Mail: kaare.mattesen@gmail.com
Mobil: 2523 3501
Opgave: Konkurrence